Waar is de gezonde, nuchtere, Nederlandse zelfreflectie?

Waar is de gezonde, nuchtere, Nederlandse zelfreflectie?

Nederland heeft op werkelijk alle fronten helemaal niets laten zien op het WK en toch lees ik niets anders dan positieve dingen van de selectiespelers die er zijn geweest.

Laat ik even heel duidelijk zijn: zowel de nationale selectie als de spelers van TEAM Dutch Fource hebben teleurgesteld. Het verschil zit hem tussen deze twee groepen alleen in de kosten. Het niet presteren van TEAM D4 heeft Badminton Nederland nagenoeg niets gekost en het niet presteren van de nationale selectie heeft een vermogen gekost.

Het is totaal onbegrijpelijk dat spelers en trainers die professioneel met hun sport bezig zijn tevredenheid uitdrukken over 'drie keer niks'. Waarom hoor je voor het WK verhalen van de technisch directeur (Martijn van Dooremalen) over de belangrijke test of we op de goede weg zijn voor de Spelen en na het WK horen we helemaal niets meer.

De TD heeft het altijd over de planning en voorbereiding op de Spelen: het is tot op de dag van vandaag niet gelukt om ook maar 1 A4'tje te krijgen met ook maar iets van een plan voor bijvoorbeeld Erik Meijs. Een van de klachten van spelers die de nationale selectie hebben verlaten, was dat er totaal geen sprake is van trainingsplanning. Het maakt ook helemaal niet uit, want of je nu goede of slechte training geeft of de spelers nu goed of slecht spelen: het heeft toch geen gevolgen voor de trainers.

Hoe kan je van spelers verwachten dat ze kritisch kijken naar hun eigen situatie als ze elke dag weer kunnen zien dat niets presteren net zo goed betaalt als goed presteren? Natuurlijk zijn er uitzonderingen bij de spelers, maar dat is nou juist zo erg. Dat zijn het namelijk ook... uitzonderingen.

Hier op Orø hebben de spelers onder leiding van zowel de Deense trainer als ik zelf de spelers gestimuleerd de trainers kritisch te volgen op de manier waarop ze training geven en over de dingen die ze voorgeschoteld krijgen. Laten we hopen dat de spelers die straks onze toppers zijn niet meer slaafs achter de macht, maar gewoon weer achter de kennis aan lopen. We hebben de trainers op de bijscholing laten zien dat kennis nooit voldoende is. Er is altijd meer, we gaan voor de extreme details.

Er zijn nu spelers die openlijk zeggen dat ze liever niet naar Papendal gaan, omdat daar geen toppers worden gemaakt. Het is een machtscentrum en geen kenniscentrum . Als je het nationale centrum bent, moet je juist harder werken om die positie waar te maken. Nu zie je een tevredenheid om daar te zitten, een berusting dat je het hebt gemaakt. Het naar Papendal komen zou moeten worden gezien als de eerste stap op weg naar de top. Het is namelijk niet de top, het is een weg er naar toe. Nu zien jonge spelers het nut niet in om daar heen te gaan en gaan er zelfs de verhalen dat - als je echt de top wilt halen - je niet naar Papendal moet gaan.

Als er in een organisatie niet aan zelf-reflectie wordt gedaan, dan doet het product van deze organisatie het ook niet en is de spiraal naar beneden begonnen. Het is hoog tijd dat na de frisse wind die in het bestuur gaat, deze ook door Papendal en de technische staf gaat. Het moet klaar zijn met het goede gevoel om mee te doen met het WK of de Spelen. Meedoen is niet het doel, zelfs een tweede plaats is klote: een winnaar vindt alles minder dan de eerste plaats een teleurstelling. Wat ik nu heb gezegd heeft niet alleen betrekking op de spelers, je moet het ook hebben als trainer/coach en je moet bereid zijn daar consequenties aan te verbinden.

Ron Daniëls

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Reacties 58

inge

Ben ik de enige die zich afvraagt waarom deze discussie nog open is als er zoveel gedoe en ophef over/mee is?

Bus

Discussie mogen en het is toch goed om er dan onder 4 ogen over te praten. Ik snap het probleem niet.

badmintonline.nl

Carolien, het kan inderdaad iedereen zijn.

Pascal Saul

Dat is nog eens op onderzoek uitgaan, klasse!

Carolien

Hmmm, ik loop rond op Papendal en zie dat echt iedereen hier zomaar kan internetten. Niet alleen de Papendalspelers. Ook mensen van badmintonline zouden hier kunnen internetten onder een valse naam en daarmee de Papendallers beschuldigen. Dusss met andere woorden het kan iedereen zijn

Ron Daniëls

Even een paar dingen, Ik heb in Nederland geen diploma's en ik zit er ook niet op te wachten. Je opleiding staat voor een manier van denken en de Deense manier staat me erg goed aan. Wat ik 20 of 25 jaar geleden op een opleiding heb gedaan is niet van zoveel belang, het was toen goed en toen ik de opleiding deed heb ik gelijk daarna het Basis boek badminton wat toen het Deense opleidings boek was samen met mijn vrouw vertaald en in Nederland op de markt gebracht. Nu staat het tussen de verzameling boek over badminton waar je niets meer uit gebruikt maar wat gewoon leuk is om te hebben. De manier van denken die ik heb mogen mee maken in de deense opleidingen van DBF 1 en 2 tot de Elite opleiding is iets waar ik wel mijn hele leven wat aan heb gehad en tot op de dag van vandaag er voor zorgd nooit tevreden te zijn.

Ik heb er totaal geen moeite mee alles wat ik met een speler doe te delen met andere trainers, ik hou niets achter en vertel zelf aan tegenstanders na afloop van een wedstrijd vaak de zwakke plekken van mijn speler. Het heeft namelijk geen nut het achter te houden en te hopen dat je tegenstander er niet achter komt, dat lukt misschien een keer maar dan is het game over. Je moet zelf werken om van je zwakke kanten een wapen te maken dan heb je er wat aan, laat je tegenstander het maar weten dan kan je er aan werken.

Als spelers en/of trainers reageren op de manier zoals in dit stukje dan heb ik daar geen problemen mee, ik lees maar weinig argumenten en dan wordt het al gauw vlucht gedrag voor je eigen te kort komen wat erg begrijpelijk is maar niet erg vruchtbaar. 

Ik begrijp van Alex dat er ook spelers zijn die wel kijken naar de verbetering, dat zijn dus de uitzonderingen waar ik het in het stukje over had. Over de aanvallen die ik op de TD zou hebben in mijn stukjes kan ik heel kort zijn, het is niets in verhouding tot wat hij doet achter de schermen en ik zeg het in ieder geval openbaar met mijn naam onder het geen ik schrijf. 

Alex van Zaanen

En nu weer even terug on topic graag.
Ik heb niet heel veel stukken gelezen want ik had en heb het erg druk deze dagen. Tjah er moet ook nog gewerkt worden zo af en toe. Toevallig heb ik het stuk van Selena wel gewoon eens goed gelezen en heb gisteren het stuk van Iris er eens bijgepakt. Persoonlijk denk ik Ron dat deze 2 dames een keurige zelfreflectie neer hebben gezet.
Ze hadden niet lekker gespeeld en ze waren niet tevreden met hun spel. Ze gaan aan hun verbeterpunten werken.

Persoonlijk zou ik ook geen waslijst met verbeterpunten neer gaan zetten het internet is tenslotte erg groot de kans dat je volgende tegenstander het ook leest is groot. 

De rest vam de stukken heb ik gewoon nog niet zo gelezen.

Ik vind het zeer jammer dat er daarna hier deze hele discussie ontstaat over Ron zijn papieren en dergelijke. WIE ZIJN JULLIE ALLEMAAL WEL LEKKER ROEPEN ONDER SCHUILNAAMPJES DAT IEMAND EEN KWAKZALVER IS. Wees dan een vent en zeg dat eens op persoonlijke titel. En gebruik eens google. Laat het VBO zomaar iedereen een cursus geven? Wat hebben jullie wel niet bereikt? Door die schuilnaampjes lekker makkelijk roepen hè?

En nee dit is niet om Ron of wie dan ook te verdedigen. Je hoeft er niet op in te gaan? Als die man toch alleen maar onzin praat laat je hem toch lekker praten? Maar ga je der wel op in en beschuldig je hem? Doe dat dan op persoonlijke titel.

badmintonline.nl

BJ blijkt ook verstand te hebben van social media:

"Een site die fake-twitter berichten gebruikt, zelf typt en als Retweet plaatst."

Dank voor je inzicht Bart-Jan. Je reacties verrassen me iedere keer weer. Ik hou ook van badminton.

Inmiddels reageert Ted op het persoonlijke blog van Piet Ridder op de beschuldiging van Sandra.

Sandra: "Toen had je ook groot commentaar op rob ridder, omdat hij zijn vrouw mee nam naar china. (compleet op eigen kosten)"Ted: "Beste mensen, ik ga niet mee met de discussies hier, maar ik maak wel heel veel bezwaar tegen dit beschuldigende citaat. Ik heb NOOIT een dergelijke opmerking gemaakt over Rob en Marjan. Sterker nog, ik heb Marjan (die ik zeer hoog acht) nog nooit in welk verband dan ook genoemd."

badmintonline.nl

*** #6 discriminatie — Ridder Piet 22-08-2011 20:39
Vandaag telefoontje binnengekregen van een Topsporter. Personen kunnen via het Papendal internet niet meer reageren op geschreven artikelen van Badmintonline. ***

Piet, het feit dat er nu niet meer vanaf Papendal gereageerd kan worden, getuigt ervan dat die Hendrick, Caiyun, Mathias, Jenseriksen en LeeyongBOSCHijtopje iemand van Papendal is.

Daarmee heeft Ted meteen z'n bewijs dat een van de topsporters (NB: nationale selectie singelaars waren er op het WK niet) in Papendal kiest voor de kans Badminton Nederland, de topsportafdeling en met name collega-topsporters in diskrediet te brengen. Ted kan zijn 'als... dan'-voorbeeld de prullenbak in gooien.

Ik vind het geen probleem om te bekijken of de Papendallers weer toegelaten kunnen worden. Tot het zover is, zie ik het maar als gelegenheid voor de spelers om met elkaar te kletsen in plaats van onder valse naam hier. *** UPDATE *** De Papendallers kunnen weer posten: de Soviet-Unie opent opnieuw haar grenzen.

*** Gaan we een nieuw tijdperk van de Sovjet Unie in? ***

badmintonline.nl besluit om een schizofrene Papendaller (die een gezamenlijke verbinding gebruikt om zijn of haar gram te halen) van het reactiesysteem te trappen en je trekt dat gelijk aan de Sovjet Unie? Ik denk dat ik dat maar als een compliment opvat.

Doe de groeten aan Koen, je telefonerende neef.*

* = aanname, eentje die vanaf nu weer via de Papendal-verbinding is te weerleggen

----

Beste Sandra, ik geloof dat je nu zelfs dingen leest die er niet staan.

Ted schrijft: "Ik kreeg de tip om eens te gaan kijken op www.badmintonline.nl."

Jouw ogen zien een hele andere zin staan: "Daarnaast beweer je nu dat je nu via via hebt moeten horen dat er een site bestaat badmintonline.nl misschien ben je vergeten dat je zelf stukken op die site hebt geplaatst en die site juist gebruikt hebt om aan populariteit te winnen."

Uiteindelijk kun je lezen wat je WIL lezen.

"Ted je eerste slipper, of kunnen we vanaf nu genieten van je fouten en kan de klok op badmintonline weer gestart worden?"

Sorry, de klok die het Haarlems Dagblad haalde, is op 25 juni j.l. al gereserveerd voor iemand uit mijn eigen provincie. Deze keer wordt het waarschijnlijk een optelklok.

Ridder-adept

Mensen, laten we het hier alsjeblieft gezellig houden!

Over anonimiteit: ik reageer zelf nog steeds onder het pseudoniem Ridder-adept, ten eerste omdat mijn echte naam de gemiddelde badmintonner/-kenner toch niets zegt - ik speel al jaren niet meer en vervul (nog) geen functie binnen de regio/bond - en ik ten tweede geen zin heb om, wanneer ik bij de competitie (vnl. Vennewater, HHW '69 of Almere) of een toernooi kom kijken geconfronteerd te worden met 'boze' mensen n.a.v. een reactie op deze site. Uitlekken dat een reactie van Papendal afkomstig is, en helemaal het toeschrijven ervan aan bepaalde personen vind ik smakeloos van de verantwoordelijken!

Bus

Eigenlijk geef ik je teveel eer door te reageren, maar ik doe het graag. Als je op google zoekt dan vind je me vanzelf. Ik gok dat ik meer weet dan jij, want ik spreek nogal wat mensen. Tekortkomingen heb ik gelukkig, anders had ik wel een ander leven. En het is alleen maar positieve energie, maar dat zal je waarschijnlijk nooit begrijpen. En voor mijn club sta ik inderdaad garant. Zou leuk zijn als je iets zegt met je echte naam erbij, want achter Pim Prullebak durf je het wel, maar het in iemands zijn gezicht zeggen is erg moeilijk. En iedereen weet dat ik, Nick Bus, onder Bus schrijf. Daarom moeten mensen als jij dan ook geweigerd kunnen worden door een websitebeheerder. 

badmintonline.nl

Ik vind het wel grappig, Dr. Pim... Je verwijt me iets (dat ik geen verstand van badminton heb) wat ik hier al méérmalen zelf heb bevestigd: ik heb geen verstand van badminton. Het interessante is, maar dat schijnt iets unieks te zijn in de badmintonwereld, of toch in elk geval in sommige kringen, dat het niet tegen een shuttle kunnen slaan vaak in causaal verband gebracht wordt met het eveneens niet kunnen analyseren of zelfs observeren. In dat opzicht - of volgens die logica - ben ik als persoon bijzonder arm, aangezien ik 'slechts' Mannen Eerste Klasse (dat is inderdaad regionaal) speel. Ik heb overigens vanavond heerlijk getraind bij die nietszeggende club waarover je handelt. Veel leuker dan hier, opnieuw onder schuilnamen, je 'lijstje afwerken'.

k kliko

Waarde collega,

Ik neem kennis van uw betoog. De aard en toonzetting hiervan stuit me tegen de borst en is waarlijk onacademisch. Is het misschien mogelijk, dat u bij een volgende gelegenheid uw betoog, ontdaan van spelfouten, de grandeur geeft, die van een academicus verwacht mag worden.

Met de meeste hoogachting

Prof. Ir. Karel Kliko

kouwes

Prof. Dr.,

Dank voor het mooie compliment. Ik ben blij dat mijn rijmelarij door u gewaardeerd wordt.

p. kouwes

Pim Prullenbak

hoi tedje,

 

je bent net voorzitter geworden! (op niet zo'n sjieke manier)

ben dan ook verbaasd te lezen dat je zelf niet achter je spelers staat, maar achter een kwakzalver zonder papieren! (of heb je ze gevonden van het weekend ron?)

 

ronnie,

je hebt nu een mooi weekend de tijd gehad om eens de stof van je papieren te blazen en op zoek te gaan naar je trainers papieren! of was het zo vervelend dat na de stof was opgetrokken er een blanco A4 tje achter bleef?!? vraag je daarom nog eens, publiceer je papieren!!!

 

kouwes,

geen idee wie je bent, je kan wel aardig rijmen! maar van badminton snap je geen fluit! daarom luit hier mijn advies blijf bij het rijmen speel lekker een beetje badminton maar hou voor de rest lekker je mondje!

 

christ i aan,

 

"wat weet jij nou van badminton"

laat me niet lachen je doet wat voor een niets zeggende club in de eredivisie! misschien kan je ook nog tegen een shuttle slaan, maar verder dan dat wat weet jij nou? misschien krijg je af en toe wat ingefluisterd maar kom op kwiebes je snapt er niks van!!!

 

nickie bus,

 

wie ben jij nou knuppel, om zo te reageren over spelers, het yonex contract, erik meijs ect. zou zeggen blijf lekker in den haag en ga je frustraties van je eigen tekortkomingen ergens anders uiten of gebruik je energie positief en probeer leden te werfen voor je club ofzo!!!

 

ploert of was het nou sjoerd,

 

ik ben een beetje in de war.

hoe kan jij nou iets over ruud zeggen zonder dat je ruud kent.

voor jou info het was ruud niet en ook al was het ruud wel.

dan ben jij niet de juiste persoon om hem daarop aan te spreken!!

 

henri,

 

goed verhaal maar het is weer zo eenzijdig, denemarken dit en dat!heb je helaas nog nooit op papendal gezien, bij deze dan ook je uitnodiging, misschien trek je dan bij en heb je beide kanten van het verhaal.

 

oh ja als papendal zo slecht is waarom zou jie dan terug komen?? ze kan toch met de beste trainer en alles weter ronnie trainen???

toch een frapante keuze lijkt me? of hebben alle positievelingen hier een andere mening over?

 

 

sorry voor de herhaling maar het schijnt nodig te zijn.

ron laat je papieren zien en kijk eens in de spiegel!

 

al je hulptroepen op deze site hebben het goed voor je opgenomen, spelers zijn afgebrandt ect ect.

maar van jou hebben we niks meer vernomen alleen dat je de ouders van jens kent, nou gefeliciteerd!! by the way, elke speler zou komen naar oro als je maar voldoende betaald!!!

geef de lezers van deze mooie positieve badminton site nou eens eerlijk antwoord!

 
Hoogachtend,
Prof. Dr. Pim Prullenbak

Alex van Zaanen

Nick als ik dat wist (inzicht) had had je het van mij allang gehoord. Maar ooit reacties van Ruud gezien die niet onderbouwd waren? Waar maar 4 woorden in staan in een niet nederlandse zin? Ik nog nooit hoor. Bij mij ging meteen een belletje rinkelen toen en ik ben het hem gewoon eens gaan vragen. Mijn vragen aan Ruud zijn nog nooit met een leugen door hem beantwoord dus waarom zou ik dat nu in twijfel trekken? Oftewel vraag het hem zelf eens en kijk eens naar hoe die normaal op verschillende sites reageerd.

Dagmar de Jonge

Het is toch geen Lotte Paulien?

badmintonline.nl

Op het persoonlijke blog van Piet Ridder lezen we reacties van Sandra (Kroon?) en Ettol Nieluap (ik zou het geweldig vinden als dit Lotte Jonathans).

Het reageren onder 'fakenamen', dat gebeurt wel vaker (zie hierboven) en hoeft in zichzelf geen probleem te zijn, hoewel we het niet aanmoedigen. Piet overigens ook niet. (Van de andere kant: zelfregulering en daarmee het niet posten onder (wisselende) pseudoniemen, dat lijkt dus nog lastig te zijn.)

Mijn vraag, geciteerd door Van der Meer, is geen insinuatie Ettol Nielaup. Mijn vraag is een vaststelling: de oorsprong van de betreffende reacties is letterlijk de internetverbinding van sportcentrum Papendal.

Van der Meer: "Om het nog helderder op te schrijven: dit kan absoluut niet."

Het lijkt erop dat de topsporters in Arnhem binnenkort een mediatraining van de voorzitter gaan krijgen.

badmintonline.nl

Inmiddels een officiele reactie van Badminton Nederland voorzitter Ted van der Meer:

Zaterdag 20/8
Ik kreeg de tip om eens te gaan kijken op www.badmintonline.nl. Dat is de site waarop het meest over badminton wordt gediscussieerd. Het gaat er vaak heftig aan toe. Maar één eigen reactie (van webmaster Christ de Rooij) trok mijn aandacht:
´´Hendrick, Caiyun, Mathias, Jenseriksen, Leeyongboschijtopje en al je andere nep-namen: kap eens met posten onder valse namen. Vijf anti-Ron Daniëls reacties vanuit Arnhem: wat een verrassing. Welke regelmatige bezoeker van Papendal is hier eigenlijk aan het woord?´´

Als het waar is dat BNL-spelers (of één) op Papendal onder fakenamen reageren op zaken (en ik schrijf met nadruk ALS), dan vind ik dit op zijn zachtst gezegd verre van sjiek. Om het nog helderder op te schrijven: dit kan absoluut niet. Onze toppers, die met BNL een contract hebben afgesloten, moeten zich maar met één ding bezig houden en dat is topsport bedrijven. Dat op Papendal het ´Yonexcontract´ vaak onderwerp van gesprek is, vind ik jammer maar wel begrijpelijk. Alleen vind ik het onwenselijk dat er meerdere ‘kampen’ zijn ontstaan. We zouden met z´n allen toch maar één ding moeten willen: proberen om alles op alles te zetten om het hoogste doel te bereiken.

Ik krijg wel eens te horen: waarom treedt BNL niet op tegen ‘negatieve’ verhalen op websites. Daar ben ik heel duidelijk in: daar gaan wij als bond niet over. Natuurlijk zou ik het als bondsvoorzitter heel prettig vinden als iedereen alleen maar altijd bezig was om onze sport te promoten, maar we leven wel in 2011, en dan heb je te maken met online platforms waar van alles op gebeurt. Ik vind alleen wel dat mensen met wie wij (BNL dus) een professionele relatie hebben zich verre moeten houden van emotionele reacties. Af en toe eens feitelijk reageren om een verkeerde aanname te weerleggen kan natuurlijk geen kwaad.

Nick

Zaanen..... wie is deze laffe figuur dan wel?

Sjoerd Marinus

Even voor de duidelijkheid,
Sjoerd is niet Sjoerd van het forum...

Alex van Zaanen

Ik ben het daar toch niet met je eens Sjoerd. De dingen die ik van Ruud ken stromen echt tegen wat jij hier beweerd. Het zal mij dan ook niets verbazen als de opmerkingen van Ruud hier niet van Ruud zelf zijn. Laat ik wel zijn dat de berichten die ik hier en daar hoor ik wel zeker weet dat hij dit niet zelf is.

Sjoerd

Hij heeft in ieder geval alle schijn tegen zich en is standaard al een onsympathiek persoon.

Kasper

waarom kan er nu gereageerd worden? en gister niet? is het overigens wel zeker dat ruud reageerde? zou anders wel een vervelende beschuldiging zijn.

Freek

De herendubbel van die meneer Ruud heeft bij mij al het krediet verspeeld na deze laffe reacties onder schuilnamen, topsporter onwaardig gedrag, geen dubbeltje meer uitgeven aan dit soort figuren.

Herman

Kouwes, je hebt hem goed bij de kraag gevat! Die jongen is behoorlijk door de mand gevallen.

kouwes

uit de bundel "badminton en ander leed" de gedigt "Ruud":

TIJDENS HET
STIJFSELEN VAN
ZIJN KRAAGJE
VERZON
HIJ
NOG EEN
LEUKE
NICK

p. kouwes 

badmintonline.nl

Interessante reactie (en ik sluit me aan bij je laatste alinea).

Henrivervoort

Ik weet het niet, maar misschien zou het eens leuk zijn het hier te hebben over het hoe en waarom van de resultaten. Dat ze niet al te best zijn, ok, dat het slechter kan, ook ok (kom hier maar eens langs :) )...maar topsporters willen toch eigenlijk kunnen dromen van een kwartfinale of beter nog op de olympische spelen, dat is nu ook precies waar de NOCNSF eisen om draaien: dat je een enigszins reeele kans moet hebben om te spelen voor een medaille (kwartfinale = spelen om een mogelijke medaille, want ik geloof dat er zelfs nog een play off is tussen de twee verliezende finalisten).

Maar in topsport worden vaak niet zoveel resultaten behaald door een warm bad...maar juist door veel afzien, hard werken, NOG meer doen...ik kan me wel aansluiten bij hetgeen Ron zegt over Papendal als doel op zich, HET LIJKT namelijk zo...wie is er daar nu echt nog een klasse beter geworden terwijl ze in principe de droomvoorwaarden hebben om zich te ontwikkelen??
Ik ben zo gelukkig geweest om bij Skoveshoved langs te gaan en ook de elite training te hebben gezien, en eerlijk is eerlijk, de coach was niet zo heel erg goed, maar zeker iemand waar je bang voor was om minder dan 150% te geven...maar dat deed toch niemand. Er waren ex topspeelsters als mette schjoldrager, met mooie kniebrace, fulltime baan die nog gewoon ontzettend hard trainen. Ik durf er een huis onder te verwedden dat er op Papendal NIET met die intensiteit, zelfmotivatie, zelfdiscipline getraind wordt, en dat ZONDER het ooit gezien te hebben...want er zijn slechts drie argumenten tegen mijn mening, tenminste zonder er diep over na te denken, er zullen er vast meer zijn:
 
1) dat doen ze wel, maar ze zijn volledig talentloos en je kunt er zo hard aan trekken als je wilt, maar het wordt toch niet beter...(dan zou er dus ietsjes meer aan scouting gedaan kunnen worden), en eerlijk gezegd geloof ik niet dat het aan talent ontbreekt

2) er zijn enorme progressies zichtbaar, want er wordt met die kwaliteit en vervolgens met volume getraind.

3) er wordt bij de clubs ontzettend goed getraind...dus papendal levert weinig extra's op...dan zou er dus bespaard kunnen worden om de spelers meer toernooien te laten spelen. 

Ik kan niet oordelen waardoor het komt dat die intensiteit die in Denemarken wel aanwezig is bij topclubs (misschien doordat de spelers van jongs af aan, aan een zeer sterke concurrentie onderhevig zijn) niet indezelfde kwaliteit aanwezig is, in een olympisch centrum (als een topclub dus een hogere intensiteit heeft dan een olympisch centrum, is er iets niet helemaal goed :) )
Dat zal iemand moeten doen die er aanwezig is, het kan aan de spelers liggen, aan de coaches, aan de structuur, aan de prestatiecultuur, aan een afwezige beloningsstructuur (ik bedoel hiermee dat je bij goed werk, en veel kwaliteit beloont wordt, en niet voor het symphatiek zijn)

Anyway, ik wens iedereen veel plezier met het discussieren over alles wat niet ter zake doet. Ik ben Nederlander, ik woon in het buitenland, maar ik zou graag ietsjes trotser zijn op de resultaten indien mogelijk...en ik geloof dat velen die op papendal werken in welke functie dan ook (speler, trainer etc) na een bezoekje bij skoveshoved of andere eliteclubs, zouden begrijpen wat ik bedoel en er veel inspiratie uit zouden halen. 

Het enige wat ik interessant vind is hoe we spelers structureel beter kunnen maken en dat kan op vele manieren. Maar van afstand, om de bovengenoemde punten, heb ik behoorlijke vraagtekens bij de papendal op dit moment en ik hoop dat het ooit anders wordt! 

Dus enkele punten waarover gesproken zou kunnen worden (het is slechts een suggestie) in een discussie als deze zijn:
wat voor techniek wordt er gebruikt, onderwezen, gecorrigeerd, individueel per speler en hoe past dit in het plaatje dat je van deze speler/dubbel hebt
wat zijn de tactische kwaliteiten en hoe wordt dit getraind per speler/koppel om na een lange fase dus op een hoger niveau uit te komen
wat is de specifiek fysieke voorbereiding van iedere speler mbt zijn spelsoort, rol, speelstijl, en vooral het toekomstbeeld dat we hebben van deze speler
Hoe kunnen we spelers zover krijgen dat ze na een aantal jaren, met een veel hogere intensiteit veel meer volume kunnen maken, want enkel uren om uren, heeft vrij weinig zin. Je moet altijd bezig zijn met beter worden en dit kunnen short term, medium term, en long term goals zijn, dat is me om het even, maar er moet altijd een doel zijn.

En dit zijn slechts een paar algemene vragen, om niet gelijk de discussie te elitair ofzo te maken...ik hoop eigenlijk dat hier over verder kan worden gesproken, is leuker dan IP adressen, fanclubs van topspelers etc etc

Met vriendelijke groeten aan alle mede badmintonliefhebbers!!

Henri Vervoort

Ruud Bosch

nooit, en hoe weet jij dat zo zeker dan?

Ron Daniëls

Hi Jens, Goed om weer van je tehoren, ik hoop dat je vader en moeder  Birgit en Bjane nog steeds in goede gezondheid verkeren. Jammer dat je het niet heb kunnen halen om naar Orø te komen maar dat doen we volgende keer wel weer. je Nederlands is erg goed geworden, ik moet je de groeten doen van Joan. Ron

Mata gelap

Wij weten ook dat jij het onder al die mooie schuilnamen in dit artikel over Ron hebt. Zijn niet onder de indruk van de domme reacties over Ron en de bedreiging naar Christ.

IkBenHet

ik heb nog steeds geen antwoord op mijn vraag: als Papendal slecht is, waar moeten de talenten dan trainen om de top te halen?

badmintonline.nl

Terug naar de vraag uit de titel: Waar is de gezonde, nuchtere, Nederlandse zelfreflectie?

Ruud Bosch

uhh heb je wat tegen mij?
Ik weet wel dat je het over mij heb hoor

badmintonline.nl

Luc: de discussie bij dat artikel is voor iedereen gesloten. Dus nee, jouw account is niet geblokkeerd, de discussie zélf is gesloten. Bedankt weer voor je suggestie.

Kasper

ach hij steekt zijn nek tenminste uit.

Luc

Ron de resultaten zijn misschien niet om over te spreken, maar als je gaat kijken van wie er verloren is vind ik het eigenlijk wel meevallen. Zoals Nick ook al zegt, het zijn bijna allemaal geplaatste spelers.

De enige die teleurstellen zijn volgens mij Yie en Lotte/Paulien, maar daar is misschien ook een rede voor?(die ik overigens niet weet)

De rest heeft allemaal verloren van koppels/spelers variërend van plek 4 t/m 12 op de world ranking, en Jorrit en Dave van een koppel dat 19de op de ranking staat.

Als je realistisch bent lijken me dat nu dus geen hele slechte resultaten. Hoe er gespeeld is tegen deze geplaatste koppels weet ik niet, dus daar kan ik niet over oordelen.

P.S. Nog even voor Christ, ook mijn account was geblokkeerd om te reageren bij het artikel van Arthur. Maar zon "blok" heb ik inmiddels al vaker gekregen van onze vriendelijke vrind Christ. Lang leve de vrijheid op badmintonline!

IkBenHet

nee, ik vraag wat dan WEL de oplossing zou moeten zijn, en niet erom heen gaan draaien en zegge wat niet de oplossing is.
Dus ze maar wat WEL de oplossing zou moeten zijn?

Mata gelap

Ron,

Laat je niet kisten door dat stelletje sukkels dat op Papendal die onzin over je schrijven. Pak ze met liefde voor je aan, vooral dat mannetje met die rare lange nek en die opstaande kraagjes. Hoor het wel van als het nodig is.

Roelof

Doe de groeten aan Ruud en Koen.

Bus

Er is één 3de ronde gehaald door Selena en Iris. Weliswaar door een walkover, maar dat is het dan ook. Dit rest 2de ronde of eerder. Dat voor een Olymisch jaar. Er moet wel bijgezegd worden, dat de meeste van geplaatste spelers verliezen. Waarop ik zeg:,, Daar moet je ook van winnen om verder te komen.'' Kan me dus wel vinden in de woorden van meneer Daniëls. Prestaties zijn minimaal en dat mag best gezegd worden. Wat gaat de oplossing zijn BN?
Zou meneer Daniëls eens wat mogen zien van Papendal qua spelersgegevens. Zeker van Erik Meijs, want dan kan hij zien wat er al gedaan was en er op voort borduren. Lijkt me een normale gang van zaken. Bij een overdracht horen nou éénmaal de papieren. Zo simpel is het. Zeker op dat niveau. Hoeft hoe ook niet meer te klagen. Hij stuurt wel de mailtjes naar de bond, maar krijgt maar niks terug als ik zijn stukken zo lees. Misschien moeten ze je e-mailadres bij de ongewenste mail vandaan halen. Kan een oplossing van vele problemen misschien wel verhelpen.Als iemand twijfelt op hij training kan geven, dan is mijn advies. Mail hem, vraag of je training kan krijgen van hem. Erna mag je oordelen. Dat zou iedereen eens moeten doen, want ik weet van veel trainers hoe ze zijn, maar echt niet van alle en dat zijn bevindingen die ik meemaak of meerdere malen heb gezien. Probeer ook eens wat uit van zijn technische stukken. Je zal merken dat er voor iedereen wel iets in zit. Wees vooral sceptisch, maar probeer het in ieder geval eens. En lukt het niet of vind je het niks laat het dan weten met argumentatie. Dan snappen sommige ook waarover er gepraat wordt.PS Gebruikt je echte naam. Herrie schoppen mag en moet soms, als je erna maar met elkaar een biertje kan drinken.Nick Bus

badmintonline.nl

Wat niet de oplossing is? Generieke trainingsprogramma's: een van de redenen waarom Martijn van Dooremalen omhoog/weggepromoveerd is naar z'n huidige TD-functie. (Zie ook de NOS-site hierover.)

IkBenHet

hoi,

Als Papendal NIET de oplossing is, Wat is dan WEL de oplossing als ik vragen mag?
Of is er misschien geen oplossing en word het toch gewoon Papendal? :)

Fucaijens

Misschien ben jij niet de enige met de digitale truukjes of is het toch TRUCJES.... Geen spellingcontrole op je computer? Een ander IP adresje in Arnhem, volgende keer weer ergens anders vandaag.....

Cai Yun & Fu Haifeng

jan

Goh, wat een gedoe allemaal weer.......
De schrik zit er wel bij me in, nu!
Want misschien kun ik na deze reaktie ook wel aan de beurd.
*voordeur barricaderen gaat*

Carolien-roselientje

Hmmm, zulke stukken maakt echt dat je denkt wow, ik wil ook badmintonnen, leuk, gezellig.
Echt jammer dat de badmintonsites het badminton niet promoten, maar in plaats daarvan alleen maar negatief (kritisch) zijn.
 
Oh en voordat er weer gepubliceerd wordt waar een reactie vandaan komt.... deze reactie komt ook uit Arnhem, maar staat totaal los van Papendal. Ben gewoon iemand die dol is op het spelletje badminton en die zou willen dat het aantal leden bij de bond enorm gaat toenemen, maar kans is klein als je op de huidige badmintonsites komt en alleen maar dit soort kinderachtige stukken leest.

badmintonline.nl

Hoi Papendaller, ik snap dat je mij beu bent... Wat weet ik nou van badminton? Adieu.

Nathan

Hoezo vindt je dat vervelend hier is site groot mee geworden!! Maar maak je geen zorgen jij komt ook nog aan de beurd want jou zijn we ook zat christ!!!!

Nathan robertsen

badmintonline.nl

Hendrick, Caiyun, Mathias, Jenseriksen, Leeyongboschijtopje en al je andere nep-namen: kap eens met posten onder valse namen. Vijf anti-Ron Daniëls reacties vanuit Arnhem: wat een verrassing. Welke regelmatige bezoeker van Papendal is hier eigenlijk aan het woord?

Leeyongboschijtopje

hoi ronnie,

toch leuk om te zien dat jij altijd van iedereen een onderbouwing verwacht als je wordt bekritiseerd.. en jij juist deze site al een jaar gebruikt om onzin uit te kramen wat je totaal niet kan onderbouwen!!
maar aangezien de gemiddelde lezer van deze site ook geen kennis van zaken heeft kan je ongestraft je gang blijven gaan!! ik ben er zo klaar mee om die troep van jou te lezen, wat je gewoon schrijft om jezelf op te hemelen! ga nou eerst je papieren halen en bewijs de lezers je kwaliteiten! misschien kan je je papieren zelfs een keer publiceren?? of wordt dat lastig met een blanco A4 tje?

nou in vietnam hebben ze vast ook mooie vakantie bestemmingen!!

geniet van de loempia's

Fu Haifeng (en noem mijn partner geen verliezer 4x goud op WK)

Jenseriksen

Hej Ron,

Je verhalen zijn constant hetzelfde. Het begint een beetje saai te worden. Je probeert stoelpoten door te zagen zodat je er zelf uiteindelijk op kan gaan zitten, want dat is wat je in je hart graag wilt. Zelfreflectie? Kom nou toch?! Als het iemand aan zelfreflectie ontbreekt ben jij het wannabe DBF coach zonder papieren. Geef ons één voorbeeld van een speler of koppel die jij naar een groots resultaat hebt gebracht? Lastig he? Die zijn er namelijk niet. Hou dus nou eens op met zagen aan die poten maar lever zelf eens kwaliteit!

Groeten,

Jens Eriksen, jouw ex pupil waarvan jij zegt dat jij hem groot hebt gebracht, maar die jou niet eens kent

Mathias

hoi johnny,

blijkt dat jij graag bedreigt vanachter je pc en je misschien wel lekker aftrekt omdat je je nu stoer voelt waarschijnlijk ben jij een jongetje dat altijd gepest werd op school!!!!! en nu probeer je de schade te herstellen!! helaas het gaat je niet lukken dus ren snel naar je leraar om uit te huilen misschien krijg je een snoepje

mathias boe

John

Enorme domme uitlatingen, dit soort uitlatingen zouden bij mij de reactie oproepen 'die sukkel ga ik hoe dan ook vinden', we horen het nog wel als je gevonden bent en aan de digitaal schandpaal wordt genageld. Ron mocht je hulp nodig hebben om deze 'Cai Yun' te vinden laat het maar weten, ken alle digitale truukjes en heb het zo voor je boven water.

Arnoud

Zelfreflectie? Ik wilde eigenlijk reageren op de discussie over een geplaatste foto van Arthur van der Velde. De moderator heeft de ontstane discussie n.a.v. zijn eigen geplaatste uiterst cynische stukje gesloten. Ik vind dit hoogst opmerkelijk en rieken naar censuur! Ik kon mij volledig vinden in de reactie van Ilse en wilde hier ook op reageren. Ik vind de reacties van Christ nogal teleurstellend, die zelf maar moeilijk om schijnt te kunnen gaan met kritiek op zijn eigen persoon en stukken hetgeen mij verbaast als je een uiterst controversieel stuk plaatst, zal je niet alleen mensen aanspreken die voor zijn  maar ook tegen. Bepaalde reacties vanuit badmintonline, mn op kritische geluiden, bij andere geplaatste stukken vallen mij ook in negatieve zin op. Ik vind dit echt een leuke website met goede (kritische) artikelen, alleen heb wel oog voor uiteenlopende meningen als je opinierende stukken plaast en ga daar dan ook op een volwassen en respectvolle manier mee om. Dit geldt uiteraard  ook voor de bezoekers van deze website!

Ron Daniëls

Hallo verliezer,

Je geeft de indruk goed op de hoogte te zijn, ik zou zo zeggen laat de lezers mee genieten van je kennis en vertel het hele verhaal dan maar. Je hoeft je voor mij niet in vage termen uit te drukken zeg maar gewoon wat je weet, tussen haakjes 5 september vertrek ik zoals gepland weer naar Vietnam.

Roelof

Er is in al die jaren nog niets veranderd. Papendal, weinig effect, veel bull shit! Wanneer gaan ze die stier eens een keer bij de horens vatten?

Caiyun

Hoi Ron,

Mooi stuk echt genoten om het te lezen!
Helemaal mee eens dat spelers kritisch moeten zijn naar zichzelf, maar ik denk dat dat al meer gebeurd dan jij denkt!

Maar hoe zit het eigenlijk met je eigen zelfreflectie?
Heb je je papieren al gevonden van je trainings opleiding in Denemarken?En heb je al eens nagedacht waarom je geen coach meer bent in vietnam?misschien ben jij wel degene die na die zelfreflectie zijn conclusies moet trekken!?! Bijvoorbeeld wijs je mond houden en lekker in België blijven met je mooie praatjes.

Cai Yun (True winner)

Reacties zijn afkomstig uit de periode dat badmintonline.nl Disqus gebruikte als reactiesysteem.

Meer over dit onderwerp

Priya en Stoffelen stromen in bij TeamNL nationale selectie

Priya en Stoffelen stromen in bij TeamNL nationale selectie

Het zwarte gat van Badminton Nederland

Het zwarte gat van Badminton Nederland

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

What is the future of talent in badminton?

What is the future of talent in badminton?

Meer weten over badminton?

Badminton op de Olympische Spelen

allerlei

Is badminton een Olympische sport?