clubzoeker

Onze club is van iedereen - OCIVI

Onze club is van iedereen - OCIVI

Als Badminton Nederland staan we voor een inclusieve sport waar geen ruimte is voor uitsluiting op welke grond dan ook. Iedereen is welkom bij onze ruim 420 verenigingen ongeacht huidskleur, culturele achtergrond, ras, religie, gender, seksuele voorkeur, leeftijd, fysieke/mentale mogelijkheden of beperking.

clubzoeker

Maak kennis met Nikki Korving!

Een inclusieve vereniging, wat is dat?

Inclusie binnen verenigingen is van cruciaal belang voor het creëren van een gezonde, positieve en stimulerende omgeving. Sport is niet alleen een fysieke activiteit; het heeft ook de kracht om gemeenschappen te verbinden, zelfvertrouwen te bevorderen en sociale vaardigheden te ontwikkelen. Als inclusieve vereniging verwelkom je mensen van diverse leeftijden, geslachten, etnische achtergronden, culturen, vaardigheidsniveaus en fysieke mogelijkheden etcetera. Dit creëert een atmosfeer waarin iedereen zich gewaardeerd en gerespecteerd voelt, ongeacht hun verschillen.

Een inclusieve vereniging klinkt mooi, maar er zijn ongetwijfeld uitdagingen waar ook jouw vereniging tegenaan loopt. Lukt het jouw vereniging bijvoorbeeld om iedereen zich thuis te laten voelen en onderdeel te laten voelen van je vereniging? Hoe maakt jouw vereniging het mogelijk plezierig te sporten voor mensen met financiële uitdagingen of hoe ga je om met genderdiversiteit? Op de website weeswelkomindesport.nl kun je een inclusiecheck doen en kijken waar jouw vereniging staat als het gaat om inclusie.

OCIVI

Om verenigingen te helpen om de eerste stappen te zetten en toe te werken naar een inclusievere sport is Badminton Nederland vanaf november 2023 gestart met Onze Club Is Van Iedereen (OCIVI). Binnen dit project gaat Badminton Nederland, samen met negen andere sportbonden, aan de slag met procesbegeleiding en is er concrete ondersteuning mogelijk voor verenigingen op het gebied van het thema diversiteit en inclusie. Zo krijg je binnen je vereniging nog meer oog voor drempels die mensen (kunnen) ervaren en handvatten hoe je kunt zorgen dat je vereniging echt een plek wordt en blijft voor iedereen.

Trainingsprogramma

Middels OCIVI helpt NOC*NSF samen met Badminton Nederland jouw vereniging te leren omgaan met diversiteit en inclusie. Het trainingsprogramma is erop gericht om op basis van de behoeftes en wensen vanuit de club zelf de juiste interventies in te zetten gericht op het tegengaan van uitsluiting (inclusiever worden), tegengaan van racisme en het tegengaan van discriminatie. Als vereniging doorloop je een aantal stappen op basis van een specifieke behoefte en de huidige situatie. Elke vereniging begint met een intake door een procesbegeleider die jouw vereniging gaat helpen. Daarna zijn er diverse ondersteuningsmogelijkheden die passen bij jouw situatie. Verenigingen kunnen kosteloos aan dit programma deelnemen. Geef je op voor een intake door een mail te sturen naar info@badminton.nl of neem contact op met jouw lokale clubondersteuner.

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!

Reacties
StudentenlevenStudentenleven

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Selena Piek en Robin Tabeling tegen Zuid-Koreaanse wereldkampioenen in Parijs tijden Olympische Zomerspelen

Selena Piek en Robin Tabeling tegen Zuid-Koreaanse wereldkampioenen in Parijs tijden Olympische Zomerspelen

Vrijdag is de loting verricht voor het badmintonevent op de Olympische Spelen 2024 in Parijs. Selena Piek en Robin Tabeling…

12 july 2024

Officiële mededeling: Principekalender 2025-2026

Officiële mededeling: Principekalender 2025-2026

Het bondsbestuur heeft vorige maand de principekalender voor het seizoen 2025-2026 goedgekeurd.

26 june 2024

Tweede badmintonhub in Nederland is een feit

Tweede badmintonhub in Nederland is een feit

Badminton Nederland en Badminton Academy Eindhoven hebben vorige week donderdag een handtekening gezet onder een…

25 june 2024

Dubbele klap badminton: Tabeling stopt en financiering mogelijk ook

Dubbele klap badminton: Tabeling stopt en financiering mogelijk ook

Het was een roerige dag vandaag voor het Nederlandse badminton. Op Papendal kwam naar buiten dat sportkoepel NOC*NSF de…

13 june 2024

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!