Palyama vindt Waterloo tegen Gade

Palyama vindt Waterloo tegen Gade

Winnen van Peter Gade is maar voor weinigen weggelegd. Dicky Palyama verraste vorig jaar al vriend en vijand - en vooral het Deense thuispubliek - met zijn overwinning op Gade. Deze keer kwam hij niet tot dat magische spel: de blonde Deen won met 21-17 en 21-8.

SportSport

Ken je BC Assen al?

Ookal won Gade de voorgaande keer van Dicky, dat was niet op Deense grond. En juist daar had Gade de laatste keer een misrekening gemaakt. Toen had Dicky nog zonder enige druk kunnen spelen tegen de nummer 3 van de wereld. Nu lag er druk op de schouders van beide spelers.

Palyama ging op voorsprong de pauze van de eerste game in. Tot dan toe liet hij steeds enkele punten ruimte tussen zichzelf en Gade. Na de pauze passeert Gade hem en wordt de tweede helft in gespiegelde versie van de eerste afgespeeld.

De scoregrafiek van de tweede game vertelt het verhaal van 13 punten. Op een 4-2 voorsprong kreeg Gade een spreekwoordelijke vrijbrief om maarliefst 8 punten op rij te scoren. Zoals commentator Gillian Clark vorig jaar al opmerkte over Gade: hij houdt er van om aanvallend zijn punten te pakken, en zo geschiedde.

Voor Palyama waren er nog 6 punten over, maar met 8 punten win je helaas geen partij. Toch moet men niet vergeten dat onze landgenoot eerder vandaag nog ruim een uur op de baan stond voor een driesetter tegen Daren Liew. Als je volgende wedstrijd tegen Gade is, dan heb je een uitdaging.

Bijscholingen voor badmintontrainers

Behoud je certificering en leer de nieuwste trainingsmethoden! Het begint bij de VBO: Vereniging Badminton Oefenmeesters. Leer meer door op het logo te klikken!

Reacties

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Tweede prijs voor Kirsten de Wit en Meerte Loos op Malta International

Kirsten de Wit en Meerte Loos hebben op de Malta International zilver gewonnen in het vrouwendubbel.

27 april 2025

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Bondsvoorzitter Jan Helmond gekozen tot Council Member van BWF

Vandaag 26 april, tijdens de Annual General Meeting in Xiamen (China) is de voorzitter van Badminton Nederland Jan Helmond…

26 april 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Brons voor Debora Jille in vrouwendubbel op EK Badminton 2025

Debora Jille heeft brons veroverd op de Europese Kampioenschappen Badminton 2025 in Horsens.

11 april 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Debora Jille naar halve finale vrouwendubbel EK Badminton 2025

Op de Europese Kampioenschappen badminton 2025 in Horsens heeft Debora Jille de halve finale bereikt in het vrouwendubbel.

10 april 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!