Een Deens trainersdiploma

Het gaat niet echt hard met de veranderingen binnen de trainersopleiding van onze bond. Maar vandaag ben ik voor de laatste details bij de DGI geweest en we zijn eruit over een internationale trainersopleiding.

De DGI is op dit moment toonaangevend als het gaat om innovatie in de trainersopleidingen. Met meer dan 1.000.000 leden is het de grootste sportbond van Denemarken. DGI reist de hele wereld rond om de Deense aanpak van opleidingen te promoten en het inspiratieteam van de DGI is dan ook zeer beroemd in met name Azië.

Nederlandse trainers kunnen nu hier in Denemarken een erkende trainersopleiding krijgen met het daarbij behorende diploma. De opleiding zal bestaan uit drie lange weekenden en een week of twee weken achter elkaar in de zomerperiode. Het is een opleiding van 150 uur in Denemarken en eenzelfde hoeveelheid aan huiswerk gevolgd door een examen.

De opleiding hoeft niet vanaf de eerste stap worden gedaan. We maken een inschatting waar je staat als trainer en geven dan een advies op welk Deens niveau je moet instappen. Het mooie van deze opzet is dat het gedaan wordt in verschillende talen. Deens is de hoofdtaal, maar we bieden het ook aan in het Nederlands en Engels of in combinatie. Het diploma kan worden omgezet naar een Nederlands diploma volgens Europese richtlijnen.

In 2015 zullen de eerste opleidingen starten. Als je belangstelling hebt voor zo'n opleiding kan je daar bij de DGI meer informatie over krijgen. Je kunt contact opnemen met Kasper Pedersen (kasper.pedersen@dgi.dk) of met mij (rdanielswlto@hotmail.com).

WhatsApp X

Reacties

Om reacties te lezen en te plaatsen zijn cookies van Disqus nodig.

Disqus valt onder de media-categorie in de cookie-instellingen.

Meer over dit onderwerp

Het zwarte gat van Badminton Nederland

Het zwarte gat van Badminton Nederland

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

What is the future of talent in badminton?

What is the future of talent in badminton?

NK Badminton voor het jokzie of voor het echie?

NK Badminton voor het jokzie of voor het echie?