Voorspelling: geen NK-titelprolongatie voor Selena Piek in 2016
Voor de januari-editie van de BadmintonInfo werd ik gevraagd om een voorspelling te doen voor het aanstaande Carlton NK 2016. Wie oh wie kronen zich (opnieuw) tot Nederlands Kampioen Badminton?
Jij het nieuws, wij een tikkie!
Wie voorspelt loopt onherroepelijk het risico om ernaast te zitten. Datzelfde geldt nu, op voorhand, al voor mij. Toen ik Eric Pang, Jacco Arends, Selena Piek en Eefje Muskens ineens wél op de deelnemerslijst zag, toen... (Toen ben ik nog even gaan bellen met toernooileider Albert Valentijn. En ja, de inschrijvingen waren echt op tijd, benadrukte hij.)
Hoe dan ook: hier volgt mijn theoretische gedachtenoefening van 6 januari 2016.
Wie winnen in 2016 de prijzen tijdens het Carlton NK?
In tegenstelling tot wat Dicky Palyama nog probeerde na zijn actieve carrière, verwacht ik dat Eric Pang het voor gezien houdt. Dan houd je Erik Meijs, Mark Caljouw en Nick Fransman over. Als Erik Meijs kan omgaan met de druk, zie ik in hem de speler met de beste papieren voor een eerste nationale titel.
De Visch Eijbergen was in 2014 al de bestemde winnares, toen een blessure echter haar doorgang naar winst tegenhield. In 2015 werd de natuurlijke orde tussen haar en Gayle Mahulette hersteld en in het driehoekje met Alida Chen erbij is Soraya het aan haar stand verplicht om zonder gameverlies haar titel te prolongeren.
Met het oog op haar Olympische kwalificatietraject, verwacht ik niet dat Selena Piek - de enige OS-kanshebber die op twéé onderdelen inzet - deelneemt aan het NK. Dat betekent dat Eefje geen damesdubbel speelt en Jacco geen gemengddubbel. Ultieme kansen dus voor 'second fiddles' Iris & Samantha en - sinds het vertrek van Jorrit de Ruiter - Samantha & Robin. Voor Jacco & Jelle Maas, die in de Deense eredivisie laten zien superdubbelaars te zijn, moet een nieuwe mannendubbeltitel op het bordje komen.
Winnaars Carlton Nederlandse Kampioenschappen Badminton 2016
- Mannenenkel: Erik Meijs
- Vrouwenenkel: Soraya de Visch Eijbergen
- Mannendubbel: Jacco Arends en Jelle Maas
- Damesdubbel: Iris Tabeling en Samantha Barning
- Gemengddubbel: Samantha Barning en Robin Tabeling
Op dit artikel berust auteursrecht: neem de tekst en afbeeldingen niet over zonder schriftelijke toestemming van badmintonline.nl. Een weblink of QR-code naar dit artikel plaatsen op de website of in het clubblad van je badmintonclub mag natuurlijk wel.
QR-code voor dit artikel
Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025
Arnaud Merkle (Franrijk) en Huang Ching Ping (Chinees Taipei) hebben de enkelspeltitels gewonnen op Yonex Dutch Open 2025.
5 oktober 2025
Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open
De kwartfinales bleken zaterdag helaas het einde van de Nederlandse inbreng op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch.
4 oktober 2025
Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open
De Nederlandse badmintonner Noah Haase heeft de kwartfinale bereikt van het mannenenkel op de Yonex Dutch Open 2025.
3 oktober 2025
Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch
Op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch hebben Flora Wang en Noah Haase de tweede ronde bereikt in respectievelijk het…
3 oktober 2025
Meer artikelen over carlton
- Internationale jeugdtoernooien in Limburg en Haarlem afgelast - Redactie
- Internationaal jeugdtoernooi Hoensbroek door mijn ogen - René Sehr
- Hans-Kristian Vittinghus announces end of Carlton Badminton brand ambassadorship - Hans-Kristian Vittinghus
- Amy Tan oppermachtig op Carlton International Youth Tournament 2017 - BC Victoria
- Victoria maakt zich op voor jeugdtoernooi met grote internationale deelname - BC Victoria







