Reële kwalificatiekansen Rio voor Arends, Piek en Muskens

Reële kwalificatiekansen Rio voor Arends, Piek en Muskens

De jonge garde Nederlandse badmintonners ligt stevig op koers in de kwalificatieronde om Nederland te mogen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.

Eefje Muskens, Jacco Arends en Selena Piek beginnen aankomende week aan de eindsprint richting het definitieve kwalificatiemoment dat op 5 mei 2016 plaatsvindt. Met nog 4 toernooien op Europees grondgebied en 3 toernooien in Azië, is er een reële kans op kwalificatie voor de Nederlanders.

Piek heeft zelfs twee ijzers in het vuur. In het damesdubbel is Piek samen met Eefje Muskens de huidige nummer 8 van de wereld en in het gemengddubbel is Piek samen met Jacco Arends de nummer 14 van de wereld. Op de geschoonde lijst, waarbij een plaats bij de eerste 13 op 5 mei 2016 hét criterium is voor deelname aan de Olympische Spelen in Rio, staan ze respectievelijk 8e en 10e.

Arends, Piek en Muskens zijn het erover eens: "We hebben een goede eerste helft gehad, maar dat is geen reden om gas terug te nemen. In tegendeel. Iedereen aast op een ticket naar Rio. Het is zaak om scherp en fit te blijven. Er komt weer een enorm druk schema aan waarin we zo goed mogelijk moeten presteren en zoveel mogelijk punten willen scoren."

Vol vertrouwen wordt onder leiding van technisch directeur van Badminton Nederland Claus Poulsen en coach Kim Nielsen de laatste fase richting het kwalificatiemoment ingezet. Kim Nielsen heeft in het verleden diverse spelers gecoacht in hun kwalificatietraject naar voorgaande edities van de Olympische Spelen. Voor Poulsen zijn de Olympische Spelen bekend terrein. Als coach heeft hij in 2012 bijgedragen aan de zilveren medaille voor het Deense herendubbelkoppel Mathias Boe en Carsten Mogensen tijdens de Olympische Spelen in Londen.

Claus Poulsen: "We gaan de laatste fase van de kwalificatie voor Rio in. Het is erg belangrijk voor de technische staf en de spelers om te focussen op elk individueel evenement en niet hoeveel evenementen we nog hebben of wat wel en niet mogelijk is. Als de spelers scherp en fit blijven en zich 100% inzetten tijdens ieder afzonderlijk toernooi, hebben ze de beste kans van slagen. Onze technische staf doet een fantastische job door de spelers de beste mogelijkheden te geven om te kunnen presteren, dus heb ik er vertrouwen in dat we allemaal ons uiterste best doen. Op 5 mei zal de tijd het leren of dat genoeg is geweest."

Het volgende toernooi is de German Open deze week, gevolgd door, All England, Swiss Open, India Open, Malaysia Open, Singapore Open en als afsluiter het Europees Kampioenschap in Frankrijk.

WhatsApp X

Betrokken spelers

Reacties

Om reacties te lezen en te plaatsen zijn cookies van Disqus nodig.

Disqus valt onder de media-categorie in de cookie-instellingen.

Meer over dit onderwerp

Oranje-duo Robin Tabeling en Selena Piek zondag in finale van Yonex Dutch Open

Tabeling en Piek winnen Nederlands onderonsje op Yonex Dutch Open

Overtuigend begin Robin Tabeling en Selena Piek op hun laatste Yonex Dutch Open

Broederstrijd familie Koppen in kwalificatietoernooi Yonex Dutch Open

Broederstrijd familie Koppen in kwalificatietoernooi Yonex Dutch Open

Meer weten over badminton?

Badminton op de Olympische Spelen

allerlei

Is badminton een Olympische sport?