Robin Tabeling en Selena Piek in kwartfinale French Open

Robin Tabeling en Selena Piek in kwartfinale French Open

Het was ogenschijnlijk een treffen tussen David en Goliath tijdens de achtste finale van de French Open in Parijs. Robin Tabeling en Selena Piek zijn 19e van de wereld en kregen reservelijst-spelers Yong Jin en Seung Chan Shin uit Korea (WR423) op een dienblad.

SportSport

Jij het nieuws, wij een tikkie!

Dat een dergelijk significant rankingverschil geen spreekwoordelijke walk over oplevert, zit 'm uiteraard in de afkomst van de tegenstanders van Tabeling en Piek. Waren het IJslanders geweest, dan had niemand enige tegenstand verwacht.

Een terzijde: Seung Chan Shin is met partner So Hee Lee nummer 4 van de wereld in het vrouwendubbel, dus badmintonnen kan ze wel.

In de eerste game ging het tot 11-11 gelijk op tussen het Nederlandse en het Koreaanse koppel. Vanaf daar stootten Tabeling en Piek door naar 21-15. Ook in de tweede game namen de Nederlanders het voortouw en hebben ze zelfs geen moment op achterstand gestaan. In de slotfase dichtten de Aziaten het gat naar 18-17, maar de Papendallers bleven scherp en met name de slagkracht van Tabeling bleek bepalend (21-17).

Daarmee plaatsen Robin en Selena zich voor de kwartfinale van het met US$ 675.000 gedoteerde badmintontoernooi in de Franse hoofdstad. Wellicht treffen ze daarin wederom een Koreaans paar. Samen cashen Robin en Selena US$ 4.218,75 voor hun kwartfinaleplek.

QR-code voor dit artikel

QR-code

Deel dit artikel

  • linkedin
  • facebook
  • twitter
  • whatsapp
Christ de Rooij

Christ de Rooij

Christ voert de eindredactie van badmintonline.nl. Reacties bij artikelen onder de badmintonline-naam worden door hem geplaatst.

Bijscholingen voor badmintontrainers

Behoud je certificering en leer de nieuwste trainingsmethoden! Het begint bij de VBO: Vereniging Badminton Oefenmeesters. Leer meer door op het logo te klikken!

Reacties
StudentenlevenStudentenleven

badmintonline.nl op YouTube

We plaatsen regelmatig mooie badmintonrally's, knappe trickshots, volledige wedstrijden en meer. Volg ons door op het logo te klikken!

Recente artikelen
Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025

Merkle en Huang winnen enkelspeltitels op Yonex Dutch Open 2025

Arnaud Merkle (Franrijk) en Huang Ching Ping (Chinees Taipei) hebben de enkelspeltitels gewonnen op Yonex Dutch Open 2025.

5 oktober 2025

Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open

Kwartfinales eindstation voor Nederlandse spelers op Yonex Dutch Open

De kwartfinales bleken zaterdag helaas het einde van de Nederlandse inbreng op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch.

4 oktober 2025

Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open

Noah Haase knokt zich naar kwartfinale Yonex Dutch Open

De Nederlandse badmintonner Noah Haase heeft de kwartfinale bereikt van het mannenenkel op de Yonex Dutch Open 2025.

3 oktober 2025

Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch

Noah Haase en Flora Wang naar tweede ronde op Yonex Dutch Open 2025 in Den Bosch

Op de Yonex Dutch Open in Maaspoort Den Bosch hebben Flora Wang en Noah Haase de tweede ronde bereikt in respectievelijk het…

3 oktober 2025

Vond je dit leuk om te lezen?

Dan hebben we jouw hulp nodig! We werken 365 dagen per jaar aan artikelen, foto's en video's over je favoriete sport én de Nederlandse topbadmintonners. Al vanaf €0,01 kun je badmintonline.nl steunen en het kost slechts een minuutje van je tijd. Dank je voor je hulp!