Dennis staat momenteel 4e op de nationale ranglijst. Bij de dames maakt Alida Chen (8e op de nationale ranglijst en ook van Almere) de grootste kans op de titel. Verder is leuk om te vermelden is dat bij zowel het gemengddubbel als de damesdubbel Rosalie Teuben als eerste geplaatst is – zij heeft in het verleden ook nog bij SV Meteoor gespeeld maar komt nu ook voor Almere uit.
De 6-klasse is dit jaar de grootste klasse met 38 deelnemers in het mannenenkel, 17 in het vrouwenenkel. Sommige deelnemers die zich voor meerdere onderdelen ingeschreven hebben zullen een groot aantal wedstrijden gespeeld hebben als op zondag om 13:00 de finales beginnen.
Het Meteoor-toernooi biedt één van de weinige kansen om topbadminton nu eens met eigen ogen en van dichtbij mee te maken in het Noorden van het land. De finales op zondag 14 mei zijn gratis toegankelijk.