Duitse Amelie Oliwa op Oro

Duitse Amelie Oliwa op Oro

Leon Ham heeft een nieuwe 'roommate'. Sinds een paar dagen hebben we de Duitse badmintonspeelster Amelie Oliva uit Duitsland op bezoek voor een trainingsstage op Oro.

Amelie komt hier een paar weken om haar dubbel- en mixdubbelspel bij te werken. Jarenlang draaide ze mee met de beste jeugddubbels van Duitsland, maar ze heeft door studie wat achterstand opgelopen en wil nu weer terugkomen aan de top in de senioren.

De dagelijkse trainingen samen met Huynh Duong en Leon Ham zijn zwaar, zo vertelt Amelie. Maar het is gezellig en het kleine groepje is bereid om hard te werken. In de avond is de training in Holbaek Badminton Club waar de wedstrijden de volle aandacht krijgen.

Amelie kiest voor een trainingsstage op Oro omdat het gelijk resultaat geeft. "Waar we in Duitsland met 20 spelers zijn op de training heb ik hier een privécoach bij de baan die elke minuut effectief maakt. Daarnaast willen Leon en Huynh het meeste uit een training halen en dus laten ze je niet verslappen. Een twee uur durende training is echt twee uur voor 100%."

Sinds kort is Yannick Daniëls ook op het eiland als helpende hand en dat zorgt voor een hele gezellige en huiselijke sfeer binnen de groep waar enorm veel wordt gelachen. Yannick speelt geen badminton, maar is wel met de spelers in het krachthonk te vinden waar hij met de badmintonners ervaring uitwisselt.

WhatsApp X

Wat vind je van dit artikel?

Meer over dit onderwerp

Het zwarte gat van Badminton Nederland

Het zwarte gat van Badminton Nederland

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

De nieuwe wereldtoppers hebben geen smartphone

What is the future of talent in badminton?

What is the future of talent in badminton?

NK Badminton voor het jokzie of voor het echie?

NK Badminton voor het jokzie of voor het echie?