Woensdag begonnen Jille en Van der Lecq (WR51) tegen de badminton spelende Italianen (WR132) Giovanni Greco en Kevin Strobl. Dat ging niet zonder slag of stoot (19-21), maar de Nederlanders herstelden zich duidelijk (21-12, 21-12). Een dag later kregen ze Duitsers Bjarne Geiss en Daniel Hess (WR535) op een dienblad aangereikt (21-14, 21-15 - 31 minuten speeltijd).
Gisteren, vrijdag, moest er wel tot het uiterste gegaan worden tegen Yee Jun Chang en Roy King Yap uit Maleisië (WR197). King Yap heeft al wat ervaring op een hogere ranking en gaf Jille en Van der Lecq volop tegenstand. Het keerpunt in de derde game kwam ultimo facto op 8-8 en Ruben en Jille hielden de voorsprong vast (17-21, 21-18, 18-21.).
Na drie partijen en 120 minuten speeltijd betekent het een halve finale voor de nationale selectie spelers. Daarin treffen ze Joel Eipe en Daniel Lundgaard (Denemarken, WR287). Laatstgenoemde speelde tot voor kort met Mathias Thyrri en haalde daarmee een top 50 ranking. Ook Eipe reikte met een ander tot in de top 60.
Ruben en Ties zijn inmiddels goed op elkaar ingespeeld en hebben wellicht op papier een klein voordeel op de Scandinaviërs. Ze spelen vandaag als vijfde partij na 16:30 op baan 2 van het Palais des Sports. Toi toi toi!